EE80C186XL20
Manufacturer Part Number:
EE80C186XL20
Manufacturer/Brand:
Intel
Part of Description:
IC MPU I186 20MHZ 68PLCC
Stock Condition:
254
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Intel
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
80C186
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 16-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
68-LCC (J-Lead)
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
DRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
68-PLCC
USB :
Voltage - I/O :
5.0V