S-1313D28-A4T1U3
Manufacturer Part Number:
S-1313D28-A4T1U3
Manufacturer/Brand:
ABLIC
Part of Description:
IC REG LINEAR 2.8V 200MA HSNT4-A
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Control Features :
Enable
Current - Output :
200mA
Current - Quiescent (Iq) :
1.35 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Product Status :
Active
Protection Features :
Overcurrent, Thermal Shutdown
PSRR :
Supplier Device Package :
HSNT-4-A
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.8V
Voltage Dropout (Max) :
0.33V @ 100mA