WFL2-2LPHF6-04N2TV-A-180
Manufacturer Part Number:
WFL2-2LPHF6-04N2TV-A-180
Manufacturer/Brand:
Hirose
Part of Description:
CABLE ASSY W.FL PLUG SMT
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
W.FL2 Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
W.FL2 Plug, Right Angle
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.81mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
7.087" (180.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
Product Status :
Active
Style :
W.FL2 to W.FL2
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Taoglas
    CBL ASSY SMA-MHF1 3.740"
  • Taoglas
    CBL ASSY SMA-MHF1 7.874"
    CBL ASSY RPSMA-MHF1 3.740"
    CBL ASSY SMA-U.FL 3.937"
    CBL ASSY SMA-MHF3 3.740"