S-1333B33-M5T1U3
Manufacturer Part Number:
S-1333B33-M5T1U3
Part of Description:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Output :
300mA
Current - Quiescent (Iq) :
1 µA
Current - Supply (Max) :
38 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
PSRR :
65dB (1kHz)
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.27V @ 100mA