RT9078-33GQZ
Manufacturer Part Number:
RT9078-33GQZ
Part of Description:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 4ZQFN
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Control Features :
Enable
Current - Output :
300mA
Current - Quiescent (Iq) :
4 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
4-XDFN Exposed Pad
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
75dB (1kHz)
Supplier Device Package :
4-ZQFN (1x1)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.22V @ 300mA