S-817B33AMC-CWWT2U
Manufacturer Part Number:
S-817B33AMC-CWWT2U
Manufacturer/Brand:
ABLIC
Part of Description:
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT23-5
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Control Features :
Current - Output :
50mA
Current - Quiescent (Iq) :
2.5 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Active
Protection Features :
PSRR :
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input (Max) :
10V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.41V @ 10mA