S-13A1A25-E6T1U3
Manufacturer Part Number:
S-13A1A25-E6T1U3
Manufacturer/Brand:
ABLIC
Part of Description:
IC REG LINEAR 2.5V 1A 6HSOP
Stock Condition:
100
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Control Features :
Enable
Current - Output :
1A
Current - Quiescent (Iq) :
1 µA
Current - Supply (Max) :
90 µA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Product Status :
Active
Protection Features :
Inrush Current Limit, Over Current, Thermal Shutdown
PSRR :
65dB (1kHz)
Supplier Device Package :
6-HSOP
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.15V @ 300mA