S-13A1A28-E6T1U3
Manufacturer Part Number:
S-13A1A28-E6T1U3
Part of Description:
IC REG LINEAR 2.8V 1A 6HSOP
Stock Condition:
6
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Output :
1A
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
PSRR :
65dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.8V
Voltage Dropout (Max) :
0.1V @ 300mA