SG-9101CG-C20SHABC
Manufacturer Part Number:
SG-9101CG-C20SHABC
Manufacturer/Brand:
Epson
Part of Description:
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Programmable Oscillators
Available Frequency Range :
670 kHz ~ 20 MHz
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
Frequency Stability :
Frequency Stability (Total) :
Function :
Standby
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Programmable Type :
Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
±2.00%, Center Spread
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
1.62V ~ 3.63V