PSR12-3/16"-3MM-A
Manufacturer Part Number:
PSR12-3/16"-3MM-A
Manufacturer/Brand:
Ruland Manufacturing
Part of Description:
3/16"X3MM ALUMINUM BEAM CPLNG
Stock Condition:
10
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Ruland Manufacturing
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
0.750" (19.05mm) Outer Diameter x 0.900" (22.90mm) Length
Type :
Beam Coupling
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR
Catalog related products
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR