2240-40-B16-3/4-AL-WS
- Manufacturer Part Number:
- 2240-40-B16-3/4-AL-WS
- Manufacturer/Brand:
- J.W. Winco
- Part of Description:
- 16mm x 3/4" Jaw Coupling
- Stock Condition:
- 18
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- J.W. Winco
- Product Category :
- Structural, Motion Hardware
- Product Status :
- Active
- Specifications :
- 16mm x 3/4"
- Type :
- Jaw Coupling
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| 2240 | SCS | 92 | WRIST STRAP MAGSNAP |
| 2240 | Keystone Electronics Corp. | 1,250 | BATT CONN SNAP 9V 1 CEL 8" LEADS |