RT9074-33GG
Manufacturer Part Number:
RT9074-33GG
Part of Description:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT223
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Output :
100mA
Current - Quiescent (Iq) :
40 µA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
TO-261-4, TO-261AA
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
PSRR :
60dB (1kHz)
Supplier Device Package :
SOT-223
Voltage - Input (Max) :
60V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.4V @ 100mA