PT6KV-504A2020
Manufacturer Part Number:
PT6KV-504A2020
Part of Description:
6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
500 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
  • Bourns, Inc.
    TRIMMER 1M OHM 0.5W GW TOP ADJ
    6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT
    POT 10K OHM LINEAR
    POT 5K OHM LINEAR
    6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT