3006W-1-103LF
Manufacturer Part Number:
3006W-1-103LF
Part of Description:
TRIMMER 10KOHM 0.75W PC PIN SIDE
Stock Condition:
815
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.250" x 0.190" Face (6.35mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Catalog related products
    TRIMMER 1M OHM 0.5W GW TOP ADJ
  • Piher Sensing Systems, an Amphenol company
    6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT
    POT 10K OHM LINEAR
    POT 5K OHM LINEAR
    6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT
Related products
Part Manufacturer Stock Description
3006 Keystone Electronics Corp. 5,434 BATT RETAIN COIN 24.5MM 1CEL SMD