PT10MH01-105A1010-PM-S
Manufacturer Part Number:
PT10MH01-105A1010-PM-S
Part of Description:
POT 1 M OHM LINEAR
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
1 MOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±10%
  • Bourns, Inc.
    TRIMMER 1M OHM 0.5W GW TOP ADJ
    6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT
    POT 10K OHM LINEAR
    POT 5K OHM LINEAR
    6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT
Related products
Part Manufacturer Stock Description
PT10 Altech Corporation 6,711 PCB EXTERNAL JUMPER 1016MM GREEN