PT15MH05-104A2020-S
Manufacturer Part Number:
PT15MH05-104A2020-S
Part of Description:
15MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%
  • Bourns, Inc.
    TRIMMER 1M OHM 0.5W GW TOP ADJ
    6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT
    POT 10K OHM LINEAR
    POT 5K OHM LINEAR
    6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT