89WR100LF
Manufacturer Part Number:
89WR100LF
Part of Description:
TRIMMER 100OHM 0.75W PC PIN SIDE
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 0.810" x 0.190" Face (20.57mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%
  • Bourns, Inc.
    TRIMMER 1M OHM 0.5W GW TOP ADJ
  • Piher Sensing Systems, an Amphenol company
    6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT
    POT 10K OHM LINEAR
    POT 5K OHM LINEAR
    6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT