MS1-B-30-630-L-1BB-A-17E
Manufacturer Part Number:
MS1-B-30-630-L-1BB-A-17E
Manufacturer/Brand:
Carling Technologies
Part of Description:
CIRCUIT BREAKER
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Carling Technologies
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Toggle
Approval Agency :
CCC, cURus, TUV, UL
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
30A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
240 V
Voltage Rating - DC :
65 V