RT9193-45GB
Manufacturer Part Number:
RT9193-45GB
Part of Description:
IC REG LINEAR 4.5V 300MA SOT23-5
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Control Features :
Enable
Current - Output :
300mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
PSRR :
70dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.3V @ 300mA