RT9198-33GJ5R
Manufacturer Part Number:
RT9198-33GJ5R
Part of Description:
IC REG LIN 3.3V 300MA TSOT23-5
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Output :
300mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
PSRR :
60dB ~ 30dB (100Hz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
TSOT-23-5
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.33V @ 300mA