RT9198-33GU5
Manufacturer Part Number:
RT9198-33GU5
Part of Description:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SC70-5
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Output :
300mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
PSRR :
60dB ~ 30dB (100Hz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
SC-70-5
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.33V @ 300mA