M3020-TE-4.9-1.0-4.3
- Manufacturer Part Number:
- M3020-TE-4.9-1.0-4.3
- Manufacturer/Brand:
- RAF
- Part of Description:
- METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- RAF
- Product Category :
- Washers - Bushing, Shoulder
- Diameter - Inside :
- 0.169" (4.29mm)
- Diameter - Outside :
- 0.394" (10.01mm)
- Diameter - Shoulder :
- 0.193" (4.90mm)
- Length - Below Head :
- 0.039" (0.99mm)
- Material :
- Polytetrafluoroethylene (PTFE)
- Product Status :
- Active
- Thickness - Overall :
- 0.091" (2.30mm)