M2994-TE-3.7-1.6-2.9
- Manufacturer Part Number:
- M2994-TE-3.7-1.6-2.9
- Manufacturer/Brand:
- RAF
- Part of Description:
- METRIC SHOULDER WASHERPLAIN TEFL
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- RAF
- Product Category :
- Washers - Bushing, Shoulder
- Diameter - Inside :
- 0.114" (2.90mm)
- Diameter - Outside :
- 0.236" (5.99mm)
- Diameter - Shoulder :
- 0.146" (3.70mm)
- Length - Below Head :
- 0.063" (1.60mm)
- Material :
- Polytetrafluoroethylene (PTFE)
- Product Status :
- Active
- Thickness - Overall :
- 0.110" (2.80mm)