SC1202CST3.3TRT
Manufacturer Part Number:
SC1202CST3.3TRT
Part of Description:
IC REG LIN 3.3V 600MA SOT223-3
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Output :
600mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-261-4, TO-261AA
PSRR :
72dB (120Hz)
Supplier Device Package :
SOT-223-3
Voltage - Input (Max) :
7V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Part Manufacturer Stock Description
SC12-10M10 Omron Automation 5,845 10M CABLE 4-PIN FEMALE MICRO-DC
SC12-10M30 Omron Automation 9,865 10M CABLE 8-PIN FEMALE MICRO-DC
SC12-10M50 Omron Automation 1 CBL 6POS FMALE TO WIRE 32.8'