SLF12575T-331M1R0-H
Manufacturer Part Number:
SLF12575T-331M1R0-H
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
FIXED IND 330UH 1A 408 MOHM SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1A
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
408mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.309" (7.85mm)
Inductance :
330 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
Type :
Drum Core, Wirewound
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD