PM3602-33-B-RC
- Manufacturer Part Number:
- PM3602-33-B-RC
- Manufacturer/Brand:
- Bourns, Inc.
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Arrays, Signal Transformers
- Current Rating - Parallel :
- 980 mA
- Current Rating - Series :
- 490 mA
- Current Saturation - Parallel :
- Current Saturation - Series :
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 140mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 560mOhm Max
- Height :
- 0.225" (5.72mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 33 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 132 µH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Coils :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.452" L x 0.354" W (11.48mm x 8.99mm)
- Tolerance :
- ±20%