CDRH2D18/HPNP-2R2NC
Manufacturer Part Number:
CDRH2D18/HPNP-2R2NC
Manufacturer/Brand:
Sumida Corporation
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 1.9A 60 MOHM SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Current Rating (Amps) :
1.9 A
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%
Type :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD