CDRH74NP-101MC-B
Manufacturer Part Number:
CDRH74NP-101MC-B
Part of Description:
FIXED IND 100UH 600MA 610MOHM SM
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
610mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD