PM3602-300-B-RC
- Manufacturer Part Number:
- PM3602-300-B-RC
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Current Rating - Parallel :
- 320 mA
- Current Rating - Series :
- 160 mA
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 1.31Ohm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 5.24Ohm Max
- Height :
- 0.225" (5.72mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 300 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 1.2 mH
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.452" L x 0.354" W (11.48mm x 8.99mm)
- Tolerance :
- ±20%