IHLP5050FDER1R0M01
Manufacturer Part Number:
IHLP5050FDER1R0M01
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
FIXED IND 1UH 32A 2 MOHM SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
49A
Current Rating (Amps) :
32 A
DC Resistance (DCR) :
2mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.256" (6.50mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN PLUG RACK & PANEL 5POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 9POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 7P PNL MT
    CONN PLUG RACK & PANEL 7POS PCB
    CONN PLUG RACK & PNL 11P PNL MT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD