IHLP4040DZER2R2M01
Manufacturer Part Number:
IHLP4040DZER2R2M01
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 12A 9 MOHM SMD
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Current - Saturation (Isat) :
25.6A
Current Rating (Amps) :
12 A
DC Resistance (DCR) :
9mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Tolerance :
±20%
Manufacturer related products
    CONN PLUG RACK & PANEL 5POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 9POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 7P PNL MT
    CONN PLUG RACK & PANEL 7POS PCB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD