ETQ-P5M101YGK
- Manufacturer Part Number:
- ETQ-P5M101YGK
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- FIXED IND 100UH 2.1A 333MOHM SMD
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 3A
- Current Rating (Amps) :
- 2.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 333mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.197" (5.00mm)
- Inductance :
- 100 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Metal Composite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 2-SMD, J-Lead
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%