SC1457ITSK33TRT
Manufacturer Part Number:
SC1457ITSK33TRT
Part of Description:
IC REG LIN 3.3V 150MA TSOT23-5
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Control Features :
Enable
Current - Output :
150mA
Current - Quiescent (Iq) :
1.5 µA
Current - Supply (Max) :
160 µA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
PSRR :
60dB (120Hz)
Supplier Device Package :
TSOT-23-5
Voltage - Input (Max) :
6.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
0.15V @ 150mA