SC1566I5T2.5SBT
Manufacturer Part Number:
SC1566I5T2.5SBT
Part of Description:
IC REG LINEAR 2.5V 3A TO220-5
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Control Features :
Enable
Current - Output :
3A
Current - Quiescent (Iq) :
35 µA
Current - Supply (Max) :
1.75 mA
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
TO-220-5
Supplier Device Package :
TO-220-5
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.35V @ 3A
Part Manufacturer Stock Description
SC15-120-S25-L Panduit Corporation 1,550 CBL TIE LOCKING NAT 120LB 1.247'
SC15-120-S25-L0 Panduit Corporation 650 CBL TIE LOCKING BLK 120LB 1.247'
SC15-2 Belden 6,093 DROP HOOK 'P' TYPE 5 1/2"
SC150 BATTERY Interlight 9,134 Replacement for Sportcat SC150 B
SC150 ON ROAD 147 147CC SCOOTER AND MOPED Interlight 8,395 Replacement for Baja Motorsports
SC1500 24 VOLTS 2 PACK Interlight 6,223 Replacement for Nilfisk-Advance
SC1500 24 VOLTS 4 PACK Interlight 7,263 Replacement for Nilfisk-Advance
SC15101KT TE Connectivity AMP Connectors 7,790 FIXED IND 100UH 185MA 4.5 OHM TH
SC1533-01FTG Littelfuse 15,000 5V 15A 30KV SOD323 BI-DIR TVS
SC1533-01LTG Littelfuse 14,618 5V 15A 30KV SOD523 BI-DIR TVS
SC15390KT TE Connectivity AMP Connectors 5,362 FIXED IND 39UH 244MA 2.6 OHM TH
SC153R3KT TE Connectivity AMP Connectors 8,185 FIXED IND 3.3UH 340MA 2 OHM TH
SC1541CM-3.3TRT Semtech 5,914 IC REG LINEAR 3.3V 1A TO263-5
SC1541CS-3.3TRT Semtech 7,106 IC REG LINEAR 3.3V 1A 8SO