SMT-1427-T-R
- Manufacturer Part Number:
- SMT-1427-T-R
- Manufacturer/Brand:
- PUI Audio, Inc.
- Part of Description:
- BUZZER MAGNETIC 5V 11X14.2MM SMD
- Stock Condition:
- 610
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- PUI Audio, Inc.
- Product Category :
- Alarms, Buzzers, and Sirens
- Approval Agency :
- Current - Supply :
- 80mA
- Driver Circuitry :
- Transducer, Externally Driven
- Duration :
- Frequency :
- 2.7kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.154" (3.90mm)
- Ingress Protection :
- Input Type :
- Zero-Peak Signal
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Single Tone
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 60°C
- Port Location :
- Top
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.433" L x 0.559" W (11.00mm x 14.20mm)
- Sound Pressure Level (SPL) :
- 85dB @ 5V, 10cm
- Technology :
- Electromechanical/Magnetic
- Termination :
- Solder Pads
- Voltage - Rated :
- 5 V
- Voltage Range :
- 3 ~ 7V