PKT-MEZDPD4506A-84D8
- Manufacturer Part Number:
- PKT-MEZDPD4506A-84D8
- Manufacturer/Brand:
- Monolithic Power Systems
- Part of Description:
- CONFIGURABLE 4506A 3.3V 6A EVB
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Monolithic Power Systems
- Product Category :
- Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
- Board Type :
- Fully Populated
- Current - Output :
- 6A
- Frequency - Switching :
- 800kHz
- Main Purpose :
- DC/DC, Step Down
- Outputs and Type :
- 1, Non-Isolated
- Power - Output :
- Product Status :
- Active
- Regulator Topology :
- Buck
- Supplied Contents :
- Board(s), Cable(s), Accessories
- Utilized IC / Part :
- mEZDPD4506A-84D8
- Voltage - Input :
- 9V ~ 15V
- Voltage - Output :
- 3.3V