SPM6530T-4R7M-HZ
- Manufacturer Part Number:
- SPM6530T-4R7M-HZ
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- FIXED IND 4.7UH 5.6A 39.38 MOHM
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 4.6A
- Current Rating (Amps) :
- 5.6 A
- DC Resistance (DCR) :
- 39.38mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Metal
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%