CSHB0540R-6R8M
- Manufacturer Part Number:
- CSHB0540R-6R8M
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Current - Saturation (Isat) :
- 5.6A
- Current Rating (Amps) :
- 5.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 42.5mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.157" (4.00mm)
- Inductance :
- 6.8 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%