CSBX2212-100M
- Manufacturer Part Number:
- CSBX2212-100M
- Manufacturer/Brand:
- CODACA
- Part of Description:
- HIGH SATURATION POWER INDUCTORS
- Stock Condition:
- 406
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- CODACA
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 40A
- Current Rating (Amps) :
- 21 A
- DC Resistance (DCR) :
- 3.88mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.488" (12.40mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.886" L x 0.866" W (22.50mm x 22.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%