MC-475-422
- Manufacturer Part Number:
- MC-475-422
- Manufacturer/Brand:
- Brady Corporation
- Part of Description:
- LABEL 0.475" W X 25' L WHITE
- Stock Condition:
- 1
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Brady Corporation
- Product Category :
- Labels, Stickers, Decals - Blank
- Applications :
- General
- Color - Background :
- White
- Diameter - Label :
- For Use With/Related Products :
- Label Size :
- Label Type :
- Die Cut
- Length :
- 25' (7.6m)
- Location :
- Indoor/Outdoor
- Material :
- Material - Body :
- Polyester (PET)
- Printer Name :
- BMP®41, BMP®51, BMP®53 Label Printer
- Product Status :
- Active
- Width :
- 0.475" (12.07mm)
Hot News
Latest News
- Streamlining Electronic Component Procurement: The ICChipMall Advantage
- The Rise of eMCP Chips: ICChipMall's Role in Supporting Next-Gen Devices
- Navigating Semiconductor Shortages: How ICChipMall Ensures Supply Chain Resilience
- Navigating the Challenges of Semiconductor Shortages: Solutions and Strategies
- The Rise of E-Mobility: How Semiconductors Power the Electric Vehicle Revolution
- How to Select Reliable Electronic Components for Your Projects: A Guide for Engineers and Buyers
- The Future of Semiconductor Technology: Emerging Trends and Innovations
- How to Streamline Semiconductor Procurement and Enhance Supply Chain Efficiency
- The Future of eMMC Storage: Why It's Still Relevant in 2025
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| MC-4 | Curtis Industries | 6,803 | CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.5" |