TG-A6200-100-100-0.5
Manufacturer Part Number:
TG-A6200-100-100-0.5
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 100MMX100MM BLUE
Stock Condition:
51
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Blue
Material :
Silicone
Outline :
100.00mm x 100.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
6.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)