TG-A6050-10-5-0.5
- Manufacturer Part Number:
- TG-A6050-10-5-0.5
- Part of Description:
- THERM PAD 10MMX5MM RED
- Stock Condition:
- 716
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Adhesive :
- Tacky - Both Sides
- Backing, Carrier :
- Color :
- Red
- Material :
- Silicone Elastomer
- Outline :
- 10.00mm x 5.00mm
- Product Status :
- Obsolete
- Shape :
- Rectangular
- Thermal Conductivity :
- 6.0W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0197" (0.500mm)