TG-A3500-100-100-1.5
Manufacturer Part Number:
TG-A3500-100-100-1.5
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 100MMX100MM YLW
Stock Condition:
46
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Silicone
Outline :
100.00mm x 100.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
3.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0591" (1.500mm)