TG-A6200-40-40-4.0
Manufacturer Part Number:
TG-A6200-40-40-4.0
Part of Description:
THERM PAD 40X40MM BLUE
Stock Condition:
48
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Blue
Material :
Silicone
Outline :
40.00mm x 40.00mm
Product Status :
Active
Thermal Conductivity :
6.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.157" (4.00mm)