PP400T060
- Manufacturer Part Number:
- PP400T060
- Manufacturer/Brand:
- Powerex, Inc.
- Part of Description:
- IGBT ASSEMBLY 3-PHASE 600V 400A
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Powerex, Inc.
- Product Category :
- Power Driver Modules
- Configuration :
- 3 Phase
- Current :
- 400 A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Power Module
- Product Status :
- Active
- Type :
- IGBT
- Voltage :
- 600 V
- Voltage - Isolation :
- 2500VDC