PM25RL1C120
Manufacturer Part Number:
PM25RL1C120
Manufacturer/Brand:
Powerex, Inc.
Part of Description:
MOD IPM 7-PAC L1 25A 1200V
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Product Category :
Power Driver Modules
Configuration :
3 Phase
Current :
25 A
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Power Module
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Type :
IGBT
Voltage :
1.2 kV