PM50RL1B120
Manufacturer Part Number:
PM50RL1B120
Manufacturer/Brand:
Powerex, Inc.
Part of Description:
MOD IPM 7-PAC L1 50A 1200V
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Product Category :
Power Driver Modules
Configuration :
3 Phase
Current :
50 A
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Power Module
Product Status :
Obsolete
Type :
IGBT
Voltage :
1.2 kV