PM75CL1A060
Manufacturer Part Number:
PM75CL1A060
Manufacturer/Brand:
Powerex, Inc.
Part of Description:
MOD IPM 6-PAC L1 75A 600V
Price:
The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Product Category :
Power Driver Modules
Configuration :
3 Phase
Current :
75 A
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Power Module
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Type :
IGBT
Voltage :
600 V