HI0603N300R-10
- Manufacturer Part Number:
- HI0603N300R-10
- Manufacturer/Brand:
- Laird - Performance Materials
- Part of Description:
- FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Product Category :
- Ferrite Beads and Chips
- Current Rating (Max) :
- 3A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 40mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Power, Signal Line
- Height (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Impedance @ Frequency :
- 30 Ohms @ 100 MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)