AB5530B564
- Manufacturer Part Number:
- AB5530B564
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Electronics Inc.
- Part of Description:
- 5530 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
- Stock Condition:
- 100
- Price:
- The lowest price for the event is 50% off. Please send an inquiry for confirmation.
- Manufacturer :
- Anatech Electronics Inc.
- Product Category :
- RF Filters
- Bandwidth :
- 20MHz
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 5.53GHz Center
- Height (Max) :
- 1.354" (34.40mm)
- Insertion Loss :
- 1.75dB
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Ripple :
- 0.2dB
- Size / Dimension :
- 3.283" L x 3.283" W (83.40mm x 83.40mm)